Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Coedo

Plaża Coedo znajduje się w asturyjskim okręgu Navia i należy do hiszpańskiego miasta Las Cortinas.

Mimo że nie jest częścią obszaru znanego jako Chroniony Krajobraz Zachodniego Wybrzeża Asturii, został zaklasyfikowany jako obszar specjalnej ochrony ptaków i obszar mający znaczenie dla Wspólnoty.

Opis

Plaża ma kształt wlotu lub małej zatoki o długości około 50 m i średniej szerokości około 30-35 m. Jego otoczenie jest wiejskie, o średnim stopniu urbanizacji i niskim stopniu zagrożenia. Długość dojścia dla pieszych wynosi około 500 m. Złoże składa się z gruboziarnistego, ciemnego piasku. Znajdują się tam również duże płyty łupkowe. Jest to plaża, na której "oczka" są często zmywane, podciągane i popychane przez pływy morskie.

Na plażę można dojść kilkoma ścieżkami, ale najłatwiejszą jest ta, która zaczyna się obok boiska piłkarskiego w Andés. Po około 700 m droga przechodzi w krętą polną ścieżkę, która kończy się na łące, przez którą można dojść do centrum plaży. Stąd na wschód widać skałę o osobliwym profilu, znaną w okolicy jako "Home de Coedo" lub "Hombre de Coedo" (Człowiek z Coedo).

Na plaży nie ma żadnych usług, znajduje się tam ujście potoku, a zalecane zajęcia to wędkarstwo rekreacyjne lub podwodne. Jest to odpowiednia plaża na wyjazd z całą rodziną.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności