Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Fabal

Plaża Fabal znajduje się w asturyjskim okręgu Navia i należy do hiszpańskiego miasta Téifaros.

Stanowi część zachodniego wybrzeża Asturii i jest chroniona jako obszar specjalnej ochrony ptaków oraz obszar mający znaczenie dla Wspólnoty. Plaża znajduje się na zachodnim wybrzeżu Asturii i jest chroniona jako obszar specjalnej ochrony ptaków oraz obszar mający znaczenie dla Wspólnoty. Plaża jest obszarem chronionym.

Opis

Ma kształt muszli, średnio około 150 m długości i 35 m szerokości. Jego środowisko jest wiejskie, o średnim stopniu urbanizacji i niskim stopniu zagrożenia. Długość dojścia dla pieszych wynosi około 500 m. Piasek ma kolor brązowy i jest średnioziarnisty. Jest ona położona między klifami na obu końcach i jest bardzo piękna i spokojna.

Najbliższe miejscowości to Las Cortinas i Téifaros. Aby dotrzeć na plażę, należy dojechać do Téifaros i przejechać przez duży las sosnowy, gdzie nie można już kontynuować jazdy samochodem i trzeba go tam zostawić. Skręć w ścieżkę w kierunku północno-wschodnim, gdzie po raz pierwszy zobaczysz plażę Frejulfe. Gdy zaczniesz schodzić w kierunku morza, po lewej stronie zobaczysz dużą skałę, na której znajduje się plaża Teifaros. Ostatnie kilka metrów zejścia jest nieco trudne, dlatego należy zachować odpowiednie środki ostrożności. Na plaży znajduje się skamieniały klif o długości około 100 metrów. Na plaży nie ma żadnych usług, a zalecane formy aktywności to wędkarstwo rekreacyjne i spearfishing.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com

Miejscowości w pobliżu

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności