Hiszpania > Asturia (Region)

Playa del Moro

Plaża Moro (praya del Mouro w języku Eonaviego) znajduje się w asturyjskim okręgu miejskim Navia w Hiszpanii. Nazywana jest również plażą Peñafurada.

Nazywana jest również plażą "Peñafurada" i stanowi przedłużenie plaży Navia, od której jest oddzielona tylko w czasie przypływu, więc można do niej wejść z plaży Navia w czasie odpływu. Stanowi on część Zachodniego Wybrzeża Asturii i chociaż nie jest częścią obszaru znanego jako Chroniony Krajobraz Zachodniego Wybrzeża Asturii, został zaklasyfikowany jako obszar specjalnej ochrony ptaków i obszar mający znaczenie dla Wspólnoty.

Opis

Ma kształt prostokąta, długość ok. 100 m i średnią szerokość ok. 25 m. Znajduje się ono w środowisku miejskim i jest średnio niebezpieczne, choć odwiedza je bardzo niewielu turystów i kąpiących się, choć prawdą jest, że nie posiada ono żadnego rodzaju usług. Jego dno składa się z ciemnego, gruboziarnistego piasku zawierającego krzemionkę i łupki. Plaża jest otoczona klifami i aby się na nią dostać, należy podążać ścieżką schodzącą z punktu widokowego, znajdującego się między tą plażą a plażą Navia, dlatego jest to najczęściej używana ścieżka dostępu do tej plaży.

Odwiedza ją znacznie mniej turystów niż plażę w Navii, o czym już wspomniano, ale warto rozpocząć tutaj "ścieżkę nadmorską" w kierunku wschodnim. Obiekt dysponuje parkingiem, placem zabaw dla dzieci i fontanną ze słodką wodą. Najlepszym zajęciem jest surfing, dla którego ma status "kategorii 2". Należy również zaznaczyć, że jest to plaża dla naturystów. Inne zalecane rodzaje działalności to spearfishing i wędkarstwo rekreacyjne.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności