Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Arnielles

Plaża Arnielles lub Arnelles znajduje się w asturyjskiej radzie Coaña i należy do hiszpańskiego miasta Foxos.

Stanowi część zachodniego wybrzeża Asturii i jest objęta ochroną jako obszar specjalnej troski (SPA) i obszar mający znaczenie dla Wspólnoty (SCI).

Opis

Plaża ma kształt muszli o długości ok. 150 m i średniej szerokości ok. 40-45 m. Piaski są drobnoziarniste, koloru brązowego, a plaża jest bardzo popularna w weekendy, ponieważ wraz z Foxos jest jedyną plażą w okręgu o drobnym piasku. Jest to plaża wiejska o średnim stopniu zurbanizowania. Dojście dla pieszych ma długość około pięciuset metrów, ale jest bardzo skomplikowane i trudne do przejścia.

Najbliższe skupiska ludności to Foxos i Ortiguera. Aby dostać się na plażę, należy zejść schodami w dół zbocza cypla San Agustín, gdzie znajduje się osiedle mieszkaniowe. Innym sposobem dotarcia na plażę jest skorzystanie z drogi prowadzącej w kierunku plaży Foxos, a gdy dojdziecie do rozwidlenia dróg, wybierzcie drogę w lewo, ponieważ plaża Arnielles znajduje się na zachód od plaży Foxos.

Do plaży wpada strumień La Ferrería. Jest ona wyposażona w ratownika, serwis sprzątający i parking. Jest to plaża odpowiednia dla całej rodziny, a kąpiącym się zaleca się wizytę w Castro de Coaña.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com

Miejscowości w pobliżu

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności