Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Foxos o Barra

Plaża Foxos lub Barra znajduje się w asturyjskim okręgu Coaña w Hiszpanii i należy do miasta Mohías.

Stanowi on część zachodniego wybrzeża Asturii i jest chroniony jako obszar specjalnej ochrony oraz obszar mający znaczenie dla Wspólnoty..

Opis

Plaża ma kształt prostokąta o długości około 150 metrów i średniej szerokości około 10 metrów. Jego środowisko jest wiejskie, o średnim stopniu urbanizacji i wysokim poziomie zagrożenia. Długość dojścia dla pieszych wynosi około 500 metrów. W dnie znajduje się na przemian gruby, ciemny piasek i mały falochron.

Najbliższą osadą wiejską jest Foxos, a plaża, zwana również "Barra", znajduje się między lewym brzegiem ujścia rzeki Navia a plażą Arnielles. Jest to niewielka plaża położona w samym ujściu rzeki, bardzo dobrze wyposażona, z serwisem sprzątającym, monitoringiem, miejscem piknikowym i terenem rekreacyjnym. Ma jednak wadę w postaci charakterystycznego, stałego zapachu z pobliskiej fabryki papieru. Zalecanym zajęciem jest wędkarstwo rekreacyjne, a podczas kąpieli nie należy oddalać się od plaży ze względu na prądy występujące po jednej lub drugiej stronie ujścia rzeki..

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com

Miejscowości w pobliżu

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności