Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Ortiguera

Plaża Ortiguera znajduje się w asturyjskiej radzie Coaña i należy do miasta Ortiguera. Plaża jest właściwie skalistym obszarem o prostym kształcie, o długości od 50 do 60 m i średniej szerokości 7 lub 8 m. Jest to niewielka plaża piaszczysta i ma bardzo mało pomocy. Jego otoczenie jest miejskie, o niskim stopniu urbanizacji i średnim poziomie zagrożenia. Droga dojazdowa znajduje się w odległości do 500 m od plaży.

Ta niewielka plaża nie jest używana przez kąpiących się i znajduje się w samym porcie Ortiguera, w jego zachodniej części, od której oddziela ją ujście strumienia. Choć nie nadaje się do kąpieli, ma bardzo atrakcyjną oprawę. Ponadto obecność portu rybackiego sprawia, że miasto ma typową i tradycyjną atmosferę związaną z morzem. Jedyne zalecane formy aktywności to wędkarstwo rekreacyjne i podwodne. W pogodne dni, gdy na horyzoncie nie ma mgły, warto wybrać się na latarnię morską San Agustín, aby podziwiać wspaniałe widoki.

W pobliżu znajdują się "Casona de los Canel", "Quinta de Jardón" oraz nadmorska ścieżka z Viavélez do Ortiguera "E-9". Znajdują się tu również pozostałości architektury megalitycznej w "Despoblado del Castillo" oraz stela dyskoidalna, która została uznana za zabytek narodowy.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com

Miejscowości w pobliżu

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności