Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Figueira

Plaża Figueira znajduje się w radzie Coaña w Asturii, w Hiszpanii i należy do miasta Medal. Należy do zachodniego wybrzeża Asturii.

Należy ona do zachodniego wybrzeża Asturii i jest chroniona pod względem środowiskowym, ponieważ znajduje się na liście obszarów specjalnej ochrony oraz terenów mających znaczenie dla Wspólnoty. Plaża Figueira znajduje się w gminie Coaña w Asturii, w Hiszpanii.

Opis

Plaża jest właściwie skalistym obszarem o prostym kształcie, o długości 230-240 m i średniej szerokości 30-35 m. Piaski są szare, średnioziarniste, a pomoc jest bardzo niewielka. Jego otoczenie jest wiejskie i o niskim stopniu urbanizacji. Podczas przypływu woda całkowicie go przykrywa i ma on bardzo dużą wartość ekologiczną. Zalecanym zajęciem jest wędkarstwo sportowe i podwodne w pobliżu wysepki "Illones" znajdującej się na wschód od plaży. Nie ma w nim żadnych usług.

Plaża znajduje się w pobliżu miejscowości Loza i Medal. Dostęp do plaży z Medalu jest łatwy i wygodny, co sprawia, że jest to plaża, którą odwiedza najwięcej osób w okolicy. Aby się tam dostać, należy skorzystać z drogi dojazdowej do Medalu, która znajduje się dalej na zachód, skąd rozpoczyna się droga, która po minięciu kilku zabudowań wchodzi w las i kończy się przy małym punkcie widokowym, z którego można łatwo zejść na plażę kamiennymi schodami, choć należy zachować ostrożność, ponieważ na części plaży, do której prowadzą schody, często dochodzi do osunięć ziemi.

Na plaży nie ma żadnych usług, a najbardziej polecane zajęcia to wędkarstwo sportowe i podwodne. Zaleca się noszenie odpowiedniego obuwia do kąpieli. Dla spacerowiczów, w pobliżu plaży przebiega "Senda costera E-9" (ścieżka nadmorska), która prowadzi z Viavélez do Ortiguera.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com

Miejscowości w pobliżu

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności