Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Collé

Plaża Collé znajduje się w asturyjskiej gminie Coaña, w Hiszpanii. Plaża jest właściwie skalistym obszarem w kształcie muszli, znajduje się w pobliżu miejscowości Loza, ma długość około 130 metrów i średnią szerokość około 8-10 metrów. Piasek jest średnioziarnisty, szary, a stopień zagrożenia plaży jest wysoki. Jest to plaża wiejska o niskim stopniu urbanizacji. Pomoc jest bardzo niewielka. Dojścia są piesze i mają mniej niż kilometr długości, są bardzo skomplikowane i niebezpieczne. Jego wody mają piękny turkusowy kolor.

Najbliższe wioski to Loza i Villalocay, a miejscowość znana jest również pod nazwą "Llastra Collé". Od wschodu ogranicza ją "Punta del Palo", a od zachodu "Punta de Engaramada". Aby dostać się do niej, należy zapytać w pobliskich wioskach o "Punta de Engaramada", gdzie znajdują się dwie zatoczki, "Engaramada" i "Engaramadina", obie doskonałe do wędkowania. Ze względu na to, że znajduje się w stanie niemal dziewiczym, można tu zobaczyć liczne okazy fauny morskiej i lądowej, takie jak jastrzębie, wiewiórki, mewy itp.

Na plaży nie ma żadnych usług, a najbardziej polecanymi formami aktywności są wędkarstwo podwodne i rekreacyjne. W pobliżu klifów należy zachować szczególną ostrożność.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności