Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Aguiyón

Plaża Aguillón znajduje się w asturyjskiej radzie Coaña, bardzo blisko miasta Cartavio. Plaża ma długość 370-380 m i średnią szerokość około 20 m. Jest to skalisty obszar w kształcie muszli, położony w pobliżu miasta Loza. Piasek jest szary, średnioziarnisty, a plaża jest bardzo niebezpieczna.

Dojścia do plaży są piesze i trudne, mają mniej niż kilometr długości, a stopień wykorzystania plaży jest bardzo niski. Najbliższe wioski to Loza i Villalocay, a żeby tam dotrzeć, trzeba wyruszyć z wioski Loza. Stamtąd trzeba iść ziemną ścieżką, która prowadzi do plaży Torbas, aż do skrzyżowania. Tutaj znajduje się jeden z nich, który rozpoczyna zejście i schodzi prosto do morza. Dochodzimy do krawędzi niebezpiecznego urwiska, na które należy zwrócić szczególną uwagę podczas podchodzenia, skąd roztacza się spektakularna panorama.

Jest to plaża odosobniona, ale ma duże znaczenie dla ekosystemu tego obszaru. Od zachodu ogranicza ją "Punta del Palo". Dla spacerowiczów dodatkową atrakcją jest ścieżka nadmorska E-9, która biegnie wzdłuż szczytu klifu od Viavélez do Ortiguera. Inne możliwe formy aktywności to wędkarstwo podwodne i rekreacyjne. Nie ma w nim żadnych usług.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności