Hiszpania > Asturia (Region)

Playas de Cartavio y Torbas

Plaże Cartavio i Torbas znajdują się w asturyjskiej radzie Coaña, bardzo blisko miasta Cartavio.

Są to dwie zatoki z rzędu, obie tworzące wlot. Stanowią one część zachodniego wybrzeża Asturii, a przynajmniej Torbas posiada roślinność na plaży i jest objęty ochroną środowiska, ponieważ znajduje się na liście obszarów specjalnej ochrony oraz terenów mających znaczenie dla Wspólnoty..

Opis

Plaża Cartavio ma długość 100-110 metrów i średnią szerokość 20-25 metrów. Plaża Torbas, która jest kontynuacją plaży Cartavio od strony wschodniej, jest znacznie dłuższa - ma około 730 metrów długości i średnią szerokość 20 metrów. Jego dno składa się z szarego piasku i żwiru, jest słabo zasiedlone, a jego otoczenie ma charakter wiejski, a zatem jest słabo zurbanizowane. W czasie przypływu obie plaże są oddzielone cyplami. Do plaży Tobas, która jest większą plażą, można dojechać z miasta Loza wygodną i łatwą drogą, która kończy się na parkingu. Z tego miejsca na plażę prowadzą schody.

Aby tam dotrzeć bez użycia nawigatora lub GPS-u, należy pojechać do wioski Cartavio i skręcić w drogę prowadzącą na wschód od rzeźby. Należy skręcić w pierwszy zakręt w lewo i podążając drogą, dojść do małego kościoła, przy którym należy zaparkować samochód. Stamtąd na plażę prowadzi krótki zjazd ścieżką gruntową. Ta enklawa dwóch plaż jest ograniczona od wschodu przez "Punta del Palo", a od zachodu przez plażę El Barco. Do plaży Torbas wpływa strumień. Zalecane działania to spearfishing i wędkarstwo rekreacyjne. Plaża ta jest uważana za odpowiednią dla całej rodziny.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com

Miejscowości w pobliżu

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności