Hiszpania > Asturia (Region)

Playas de Armazá y El Barco

Plaże Armazá i El Barco znajdują się w asturyjskiej radzie Coaña i bardzo blisko miasta Cartavio.

Stanowią one część zachodniego wybrzeża Asturii i są chronione pod względem środowiskowym, ponieważ zostały sklasyfikowane jako OSO i OZW.

Opis

Plaża Armazá ma długość około 420 m i kształt muszli lub wlotu o średniej szerokości od 25 do 30 m i jest ujściem potoku Mudes. Plaża El Barco jest dostępna z plaży Armazá tylko podczas odpływu. Ta druga plaża ma średnio około 80 m długości i 15-20 m szerokości. Do tej plaży można również dotrzeć od strony wschodniej z plaży Cartavio. Jest to plaża wiejska o niskim stopniu zabudowy i średnim stopniu zagrożenia. Zaleca się noszenie odpowiedniego obuwia podczas kąpieli i spacerów po plaży, ponieważ jest to teren skalisty, z licznymi kamykami i niewielką ilością ciemnego piasku. Najbardziej polecanymi formami aktywności są: wędkarstwo podwodne, wędkarstwo rekreacyjne i turystyka piesza; istnieje możliwość zabrania zwierząt domowych. Nie są dostępne żadne usługi. Dostęp dla pieszych jest krótszy niż 500 m i nie powoduje większych trudności.

Najbliższe wioski to Cartavio i San Cristóbal, a najbliżej położonym ośrodkiem wiejskim jest Armazá, od której plaża wzięła swoją nazwę. Aby dotrzeć do obu plaż, należy dojechać do miasta Cartavio i opuścić je, przechodząc przez tory kolejowe na jedynym istniejącym wiadukcie. Po długim zejściu z drogi, która kończy się przysiółkiem, gdzie zostawiamy samochód, dochodzimy do rozwidlenia dróg. Po przejściu ok. 100-150 m ścieżką równoległą do potoku Mudes dochodzi się do plaży. Plaża.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności