Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Castello

Plaża Castello znajduje się w asturyjskiej radzie El Franco, w Hiszpanii, w parafii Miudes i bardzo blisko miasta La Caridad, i jest największą plażą w radzie EL NORTE. Plaża Castello znajduje się w gminie El Franco, w Hiszpanii.

Należy on do Zachodniego Wybrzeża Asturii i choć nie jest objęty Chronionym Krajobrazem Zachodniego Wybrzeża Asturii, podlega dwóm rodzajom ochrony środowiska, ponieważ został wpisany na listę OSO i OZW (2).

Opis

Ma ona długość około 400 metrów i kształt muszli lub wlotu, średnią szerokość około 30 metrów i ujście do rzeki strumienia Castello, od którego pochodzi nazwa plaży. Środowisko jest wiejskie, o niskim poziomie zabudowy, o średnim stopniu zagrożenia. Zaleca się noszenie odpowiedniego obuwia podczas kąpieli, a najbardziej polecanymi formami aktywności są wędkarstwo podwodne i piesze wycieczki.

Jest to plaża o dużym napływie kąpiących się, zwłaszcza w weekendy, dlatego też jest obecna na niej ekipa obserwacyjna. Jej piasek jest średnioziarnisty i ciemnego koloru, wraz ze żwirem kwarcytowym. Dojazd samochodem jest skomplikowany i możliwy do pokonania do około kilometra. Warto wiedzieć, że najbliższe miejscowości to "Arboces" i "Castello". Przy głównej drodze N-634 znajdują się oznaczenia wskazujące położenie plaży.

W pobliżu znajduje się zamek El Castellón. Jest tu także niedawno utworzony teren rekreacyjny. Miłośnikom pieszych wędrówek polecamy nadmorski szlak "GR E-9", który biegnie wzdłuż wybrzeża od Ortiguery do Viavelez. W pobliżu znajduje się również pole namiotowe. Plaża ta jest najciekawsza z grupy plaż powstałych w wyniku geologicznego ukształtowania kolejnych cypli, jak to ma miejsce w kilku miejscach wzdłuż tego wybrzeża. Jest to najbardziej wysunięta na wschód plaża w okręgu El Franco i prawie graniczy z plażą w Coaña.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności