Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Pormenande

Plaża Pormenande to hiszpańska plaża, położona w asturyjskiej gminie El Franco, należąca do zachodniego wybrzeża Asturii.

Należy do Zachodniego Wybrzeża Asturii i chociaż nie jest objęty Chronionym Krajobrazem Zachodniego Wybrzeża Asturii, podlega dwóm rodzajom ochrony środowiska, ponieważ został wpisany na listę OSO i OZW (2).

Opis

Jest to mała zatoczka położona w pobliżu La Caridad, stolicy tej rady. Ma on kształt muszli o przybliżonej długości od 190 do 200 metrów i średniej szerokości pięciu metrów. Jego piasek jest ciemny i zawiera wiele kamyków. Można do niego dojechać samochodem w odległości mniejszej niż 500 metrów. W weekendy jest to najbardziej ruchliwa plaża w El Franco, na którą przybywają tłumy ludzi.

Charakteryzuje się tym, że kąpielisko jest połączone z wysepką El Rego groblą, która osłania plażę od wschodu w taki sposób, że morze nie atakuje jej od razu, co sprawia, że jest to bardzo bezpieczna plaża. W czasie przypływu tombolo jest zanurzone, a żeby dostęp do wysepki był zawsze możliwy, nad skałą zbudowano przejście. Na prawo od wysepki El Rego znajduje się jeszcze jedna mała plaża lub zatoczka, ale ponieważ strzeże ona drogi strumieniowi Matadero i jest bardzo wzburzona z powodu fal, jest bardzo rzadko odwiedzana.

Na plaży znajduje się ochrona, teren rekreacyjny, restauracja, parkingi, prysznice i serwis sprzątający w sezonie letnim. Jest to bardzo odpowiednia plaża do łowienia podwodnego, z której może korzystać cała rodzina.

Ciekawostką jest fakt, że 12 sierpnia 2004 r. na plaży znaleziono Trachypterus arcticus o długości 2,30 m i szerokości 40 cm.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności