Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Cambaredo

Plaża Cambaredo to jedna z plaż asturyjskiej rady El Franco w Hiszpanii, w zachodniej części Asturii, znajdująca się w mieście La Caridad. Należy do Zachodniego Wybrzeża Asturii i choć nie jest włączona do pasa obejmującego Chroniony Krajobraz Zachodniego Wybrzeża Asturii, posiada dwa chronione krajobrazy.

Należy on do Zachodniego Wybrzeża Asturii i chociaż nie jest objęty Chronionym Krajobrazem Zachodniego Wybrzeża Asturii, podlega dwóm rodzajom ochrony środowiska, ponieważ jest wpisany na listę OSO i OZW. Jest to obszar chroniony Zachodniego Wybrzeża Asturii.

Opis

Ma kształt wlotu o długości około 210 metrów i średniej szerokości od 20 do 25 metrów, a odwiedza go bardzo niewielu turystów. Środowisko jest całkowicie wiejskie, piaski to grube szare ziarna, a dostęp do nich, oddalony o niecały kilometr, jest skomplikowany i trudny.

Plaża jest wąska i samotna, osłonięta wysokimi klifami porośniętymi sosnami. W przeszłości na tej plaży zbierano "ocle". Najłatwiej i najrozsądniej jest wejść na tę plażę w czasie odpływu, kiedy łączy się ona z sąsiednią Playa de Castello, i wejść na nią przez skały znajdujące się między nimi. Inne dojście znajduje się po zachodniej stronie, przy ścieżce prowadzącej z La Caridad do punktu widokowego.

Nie ma tu żadnych usług, jest ujście rzeki, a zalecane formy aktywności to wędkarstwo podwodne i sportowe. Należy zachować szczególną ostrożność podczas chodzenia po skalistym terenie ze względu na jego śliskość.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności