Hiszpania > Asturia (Region)

Playas de Amarelle y La Isla

Plaże Amarelle i La Isla znajdują się w asturyjskim okręgu Coaña i należą do miasta Medal. Plaża Amarelle ma kształt muszli o długości około 50 m i średniej szerokości 15-20 m. Piaski są szare, średnioziarniste, a pomoc jest bardzo niewielka. Jego otoczenie jest wiejskie i o niskim stopniu urbanizacji. Dojście dla pieszych ma długość około pięciuset metrów, ale jest bardzo skomplikowane i trudne do przejścia. Na plaży nie ma żadnych usług, a najbardziej polecane zajęcia to wędkarstwo sportowe i podwodne. Aby dostać się na plażę, należy wyruszyć z plaży.

Aby dostać się na plażę, należy wyruszyć z miejscowości Medal w kierunku wybrzeża, gdzie znajduje się gęsty zagajnik drzew, przez który trzeba przejść. Jeśli podróżujesz samochodem, w tym miejscu musisz zaparkować. Następnie trzeba przejść około 500 metrów, aby dotrzeć do bardzo pionowej ścieżki, która biegnie w połowie zbocza w kierunku morza. Zaleca się, aby zejście to odbywało się w sposób rozważny, z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności, aby uniknąć potknięcia się i stoczenia ze zbocza. Z tej ścieżki można zobaczyć wysepkę Illones, pełną setek mew. Na drugim końcu plaży znajduje się "La Isla", która jest właściwie skałą, a na lewo od niej - bardzo ukryta - plaża Amarelle.

Na plaże te można się dostać także innym, znacznie bardziej niebezpiecznym i trudniejszym dojściem, którego nie polecamy. Jednym z najważniejszych zaleceń jest, aby nie schodzić po pochyłej ścieżce, jeśli jest mokra, ponieważ jest bardzo śliska. Na plaży nie ma żadnych usług, a najbardziej polecanym zajęciem jest wędkarstwo rekreacyjne. Wzdłuż górnej części plaży biegnie ścieżka nadmorska E-9 z Viavélez do Ortiguera.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności