Hiszpania > Asturia (Region)

Playas de Entremares y de Buelna

Plaże Buelna i Entremares znajdują się w okręgu miejskim Llanes w Asturii. Jest to część plaż Wschodniego Wybrzeża Asturii, znanego również jako Zielone Wybrzeże Asturii, i jest uważane za krajobraz chroniony z punktu widzenia ochrony środowiska (ze względu na roślinność). Z tego powodu, zgodnie z informacjami Ministerstwa Rolnictwa, Żywności i Środowiska, jest on włączony do Chronionego Krajobrazu Wschodniego Wybrzeża Asturii.

Opis

Buelna i Enrtremares to sąsiadujące ze sobą plaże, które łączą się ze sobą podczas odpływu. Buelna i Enrtremares to dwie najpiękniejsze plaże w Asturii.

Plaża Entremares, położona na zachód od plaży Buelna, jest niewielkich rozmiarów i ma wydłużony, pionowy kształt na horyzoncie. Opisywana jest jako zatoczka, ale w rzeczywistości jest to rodzaj zakątka na wybrzeżu z podłożem z drobnego białego piasku, który nie jest zbyt często odwiedzany i nie ma żadnej obsługi. Znika podczas przypływu. Plaża w Buelna jest natomiast małą plażą.

Z kolei plaża Buelna ma kształt muszli i jest większa od poprzedniej. Jest sklasyfikowana jako plaża naturalna i jest domem dla pięknych formacji krasowych, takich jak wapienny szczyt znany jako "El Picón", znajdujący się na jednym końcu plaży, lub bufones, lapiaces i doliny, które można zobaczyć w pobliżu. Piękno krajobrazu i piękno krajobrazu oraz fakt, że plaża została uznana za plażę naturalną, sprawiają, że jest to idealne miejsce na wizytę na plaży, która jest również znana jako "El Picón".

Ze względu na swoje walory krajobrazowe i bezpieczeństwo jako kąpieliska, a także czystość wód, cieszy się ono dużą popularnością, mimo że nie ma tu żadnych usług, z wyjątkiem koszy na śmieci i serwisu sprzątającego.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności