Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Pendueles

Plaża Pendueles to plaża w parafii Pendueles, w okręgu miejskim Llanes, w Asturii. Jest to część plaż Wschodniego Wybrzeża Asturii, znanego również jako Zielone Wybrzeże Asturii, i jest uważane za krajobraz chroniony z punktu widzenia ochrony środowiska (ze względu na roślinność). Z tego powodu, zgodnie z informacjami Ministerstwa Rolnictwa, Żywności i Środowiska, jest on włączony do Chronionego Krajobrazu Wschodniego Wybrzeża Asturii.

Opis

Plaża Pendueles ma kształt trójkąta i można się na nią dostać jedynie pieszo, korzystając ze ścieżki, która zaczyna się na niestrzeżonym parkingu na terenie obiektu, na który można wjechać samochodem, a kończy się na kilku schodach. Plaża jest otoczona klifami i połączona grobowcem znanym jako wysepka Los Picones. Wyboiste, skaliste dno plaży jest otoczone klifami i połączone grobowcem znanym jako wysepka Los Picones. Plaża jest otoczona klifami.

Niewygodne kamieniste podłoże, brak dobrego dojścia, niebezpieczeństwo kąpieli, a także brak jakichkolwiek udogodnień, poza koszami na śmieci i służbami porządkowymi, sprawiają, że mimo malowniczych krajobrazów jest to plaża mało popularna.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności