Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Vidiago

Plaża Vidiago jest plażą liniową, znaną również jako Novales lub Bretones (ponieważ są to właściwie dwie plaże połączone ścieżką i schodami), położoną w parafii Vidiago w okręgu Llanes, w Asturii. Stanowi on część plaż Wschodniego Wybrzeża Asturii, zwanego również Zielonym Wybrzeżem Asturii, i jest uważany za krajobraz chroniony z punktu widzenia ochrony środowiska (ze względu na roślinność). Z tego powodu, zgodnie z informacjami Ministerstwa Rolnictwa, Żywności i Środowiska, jest on włączony do Chronionego Krajobrazu Wschodniego Wybrzeża Asturii.

Opis

Plaża Vidiago, jak wspomniano powyżej, składa się z dwóch ciągłych plaż oddzielonych cyplem. Plaża znana jako Bretones Oeste, do której z miasta Vidiago prowadzi odpowiednio oznakowane dojście, kończące się na parkingu położonym na skraju plaży, ma około 60 metrów długości, a jej dno składa się z piasku i żwiru. Z drugiej strony, plaża znana jako Bretones Este, o długości około 200 metrów, ma podłoże z piasku i żwiru, na którym od czasu do czasu pojawiają się bloki skalne. Plaża ta znajduje się w miejscu, gdzie rzeka Novales wpada do morza, stąd inna nazwa plaży (plaża Novales). Plaża ta jest również znana jako plaża Novales.

Bardzo blisko plaży znajduje się znany Ídolo de Peña Tú oraz znany Bufones de Arenillas. Plaża posiada niewiele udogodnień.

Ma niewiele udogodnień, choć w sezonie letnim działa służba porządkowa i sprzęt ratunkowy.[10

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności