Hiszpania > Andaluzja (Region)
Hiszpania > Huelva (Region)

Playa del Cantil

Playa del Cantil to plaża miejska w mieście Isla Cristina, w południowo-zachodniej części Hiszpanii. Znajduje się na południe od portu jachtowego, który graniczy z nim od północy, oraz w sąsiedztwie dzielnicy Cantil.

Znajduje się na południe od przystani, która graniczy z nią od północy, oraz w sąsiedztwie dzielnicy Cantil, a od południa ogranicza ją falochron wschodni.

Okolica

Znajduje się on na południowo-zachodniej granicy obszaru miejskiego Isla Cristina, na terenie chronionego obszaru naturalnego Marismas de Isla Cristina, który jest tym samym obszarem ekologicznie chronionym. Sama plaża nie jest skierowana w stronę oceanu, ale w stronę ujścia rzeki Carreras, więc fale są prawie nieobecne, z wyjątkiem fal wywoływanych przez łodzie wpływające do portu. Plaża ciągnie się dalej za falochronem do plaży La Gola.

Na skałach obok grobli można zobaczyć kraby, a przy odrobinie szczęścia - mewy, które się nimi żywią; między plażą a promenadą znajduje się obszar zarośli, na którym nie ma wydm ze względu na ich niewielkie rozmiary. Zabronione jest łowienie ryb, poławianie skorupiaków oraz pozyskiwanie zwierząt z tego obszaru. Ponieważ znajduje się on na obszarze chronionym rezerwatu przyrody, należy zwrócić szczególną uwagę na jego pielęgnację.

Część plaży nadaje się do kąpieli, natomiast w innej części, gdzie znajduje się miejsce do cumowania łodzi, kąpiel jest ograniczona. Oba obszary są dobrze oznakowane.

Trasa zachodów słońca wzdłuż zachodnich nabrzeży prowadzi dalej do tej plaży, która jest naprawdę imponująca, ponieważ przez większość roku położenie słońca sprawia, że zachodzi ono między morzem a lądem i ma czerwonawy odcień.

Usługi

Na plaży nie ma żadnych usług plażowych, takich jak prysznice czy leżaki. W okolicy znajduje się kilka tarasów i kawiarni, zwłaszcza w dzielnicy Cantil, wokół budynku Faro. Samo miejsce jest dość malownicze, choć poza tym zwiedzający ma niewiele innych możliwości. Sama plaża jest dość malownicza, choć poza tym zwiedzający ma niewiele innych możliwości. Plaża jest dość malownicza.

Obiekty i działania

W części miejskiej za promenadą znajduje się kilka barów i kawiarni, centrum nurkowe, a w pobliskiej marinie - wypożyczalnia skuterów wodnych i co najmniej jedna godna polecenia restauracja. Tarasy budynku Faro, najbardziej godnego uwagi budynku w bezpośrednim sąsiedztwie, są zwykle ożywione wieczorami.

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności