Hiszpania > Andaluzja (Region)
Hiszpania > Huelva (Region)

Playa de la Casita Azul

Playa de la Casita Azul to plaża na wyspie Isla Cristina, na wybrzeżu Huelva de la Luz, w południowo-zachodniej części kraju (Hiszpania).

Znajduje się obok dużego domu, którego nazwa pochodzi od tego, że pierwotnie był pomalowany na niebiesko. Droga z Isla Cristina do Islantilla biegnie równolegle do plaży, oddzielona od niej obszarem rodzimego lasu sosnowego. Znajduje się on bezpośrednio na wschód od plaży El Hoyo i na zachód od plaży La Redondela.

La Casita Azul, budynek, od którego pochodzi nazwa plaży, był starym domem leśniczym, w którym przez wiele lat jego mieszkańcy opiekowali się sosnowymi lasami wyspy.

Budynek został wyremontowany na Centrum Interpretacji Przyrody, przestrzeń promocji ekologicznej i turystycznej, w której łączy się uczestnictwo z wiedzą o środowisku. Mieści się tu również siedziba Miejskiego Wydziału Ochrony Środowiska. W ramach projektu o nazwie Playa Casita Azul zmodernizowano obiekty, umieszczając na nich wielką fotomozaiki przedstawiające krajobrazy gminy, z kameleonem jako elementem prowadzącym przez różne tablice informacyjne, prezentowane przez mieszkańców wyspy z różnych grup reprezentacyjnych gminy, takich jak sklepikarze, wolontariusze, solarze, sportowcy i rybacy.

Środowisko naturalne

Plaża znajduje się ok. 2 km od centrum miasta Isla Cristina i ok. 4 km od ratusza. Plaża jest jedną z najszerszych w gminie, a w ostatnich latach uległa pewnym zniszczeniom w wyniku różnych sztormów. Prowadzony jest program regeneracji wydm, mający na celu ochronę charakterystycznych dla tego obszaru lasów sosnowych i zarośli oraz regenerację ciągłej linii wydm w tej części wybrzeża.

Wioska Playa del Hoyo znajduje się za osadą La Casita Azul, a jej populacja w 2008 r. wynosiła 9 mieszkańców. Las sosnowy jest zarządzany przez INE (Narodowy Instytut Zasobów Naturalnych).

Las sosnowy jest zarządzany przez INIA, a połów skorupiaków jest surowo zabroniony, podobnie jak wędkowanie bez licencji, za które grożą wysokie grzywny, oraz biwakowanie z namiotem lub przyczepą kempingową.

Obiekty i usługi

Stara droga łącząca Isla Cristina i La Antilla została zaadaptowana na parking i wytyczono kilka ścieżek, które łączą ją z głównym wejściem na plażę, gdzie za wydmami znajduje się bar plażowy. Przy wejściu na plażę znajdują się publiczne prysznice i toalety.

W sezonie letnim znajduje się tu stały posterunek Obrony Cywilnej, który wypatruje kąpiących się i łodzie potrzebujące pomocy. Straż miejska również często patroluje teren.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności