Hiszpania > Andaluzja (Region)
Hiszpania > Huelva (Region)

Playa de La Redondela

Plaża La Redondela to prawie dziewicza plaża w miejscowości Isla Cristina (prowincja Huelva, Hiszpania). Sąsiaduje z plażą Urbasur, z którą graniczy od wschodu. Na zachód od niej znajduje się plaża El Hoyo. Znajduje się tu letni posterunek Obrony Cywilnej, a najważniejszym elementem plaży jest kaplica zbudowana z okazji święta patronalnego La Redondela.

Okolica

Północny kraniec plaży, składający się z naturalnych lasów sosnowych, graniczy z naturalnym obszarem Marismas de Isla Cristina, podczas gdy wschodni i zachodni kraniec ciągnie się wzdłuż wydm i plaży, łącząc się odpowiednio z plażami Urbasur i El Hoyo. Sandaczowate nie występują tak licznie jak na plażach położonych dalej na zachód, choć na obszarze wydm można spotkać chrząszcze i inne owady. Fauna morska i śródpływowa jest zasadniczo taka sama jak ta opisana dla plaży centralnej. Mewy są prawie nieobecne.

Zabronione jest łowienie ryb, poławianie skorupiaków oraz pozyskiwanie zwierząt z okolicznych terenów. Sama plaża nie należy do rezerwatu przyrody, choć jest chroniona przez INIA.

Około dwóch kilometrów na północ znajduje się miejscowość, od której wzięła się jej nazwa, La Redondela, miejsce festiwalu rockowego Kanina, którego częścią atrakcji jest właśnie ta plaża. Urbasur i Islantilla to najbliższe obszary miejskie, oddalone o około 500 metrów od pierwszych terenów zurbanizowanych.

Usługi i udogodnienia

Do dyspozycji Gości są bezpłatne prysznice i bar na plaży. Obok punktu pierwszej pomocy Obrony Cywilnej znajduje się posterunek wartowniczy, ale nie jest on stały.

Po drugiej stronie drogi A-5054 znajduje się pobliskie pole namiotowe. Na terenie lasu sosnowego znajduje się miejsce na piknik z grillem.

W okolicy znajduje się parking, kilka metrów od głównego wejścia na plażę. Z parkingu prowadzi piaszczysta ścieżka przez las sosnowy do sąsiedniej miejscowości Urbasur.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności