Hiszpania > Andaluzja (Region)
Hiszpania > Huelva (Region)

Playa de la Gola (Isla Cristina)

Playa de la Gola to plaża miejska w mieście Huelva, Isla Cristina, w południowo-zachodniej części Hiszpanii. Znajduje się ona obok wschodniego falochronu, na południe od przystani, obok dzielnicy El Cantil i zaraz za plażą El Cantil.

Znajduje się on obok falochronu wschodniego, na południe od przystani, obok dzielnicy Cantil i zaraz za plażą Cantil, oddzieloną falochronem wschodnim.

Okolica

Znajduje się na południowym krańcu obszaru miejskiego Isla Cristina, na terenie chronionym przez pasmo piasku, plażę Gaviota, dzięki czemu nie ma tu fal i nie ma ryzyka kontaktu z meduzami czy trującymi rybami. Od zachodu chroni ją digue de levante, która pozwala utrzymać zanurzenie portu. Na wschodzie przecina ją drewniany most, który umożliwia dostęp do plaż La Punta i La Gaviota. Plaża znajduje się na terenie rezerwatu przyrody Marismas de Isla Cristina, a więc jest obszarem chronionym ekologicznie.

Na skałach przy falochronie można zobaczyć kraby, a przy odrobinie szczęścia - mewy, które się nimi żywią. Między plażą a promenadą znajduje się obszar zarośli, na którym nie ma wydm. Zabronione jest łowienie ryb, poławianie skorupiaków oraz pozyskiwanie zwierząt z okolicznych terenów. Ponieważ znajduje się on na obszarze chronionym rezerwatu przyrody, należy zwrócić szczególną uwagę na jego pielęgnację.

Ponieważ jest to obszar wody umiarkowanie spiętrzonej przez język piasku i wał, jest on zazwyczaj nieco cieplejszy niż Atlantyk, a ponieważ nie jest dobrze odprowadzany, z wyjątkiem obszaru silnych prądów podczas pływów między językiem piasku na plaży La Gaviota a wałem, nie jest on zazwyczaj tak czysty jak plaże otwartego morza. Ten "staw", nazywany czasem przez windsurferów "basenem", jest często wykorzystywany przez początkujących do nauki windsurfingu ze względu na spokojny charakter wody.

Trasa zachodów słońca wzdłuż zachodnich pomostów prowadzi dalej do tej plaży, która jest naprawdę imponująca, ponieważ położenie słońca przez znaczną część roku sprawia, że słońce wpada między morze a ląd z czerwonawymi odcieniami.

Usługi

Na plaży nie ma żadnych usług plażowych, takich jak prysznice czy leżaki, z wyjątkiem pryszniców obok mostu Punta na wschodnim krańcu. W okolicy znajduje się kilka tarasów i kawiarni, zwłaszcza w dzielnicy Cantil, wokół budynku Faro. Samo miejsce jest dość malownicze, choć poza tym turyści nie mają tu wiele do roboty. Plaża jest bardzo malowniczym miejscem.

Obiekty i działania

W części miejskiej za promenadą znajduje się kilka barów i kawiarni, centrum nurkowe, a w pobliskiej marinie - wypożyczalnia skuterów wodnych i co najmniej jedna godna polecenia restauracja. Tarasy budynku Faro, najbardziej godnego uwagi budynku w bezpośrednim sąsiedztwie, są zwykle ożywione wieczorami.

Rada miasta organizuje co roku na tej plaży konkursy dla dzieci Zwykle zbiegają się one w czasie z festiwalami żeglarskimi, takimi jak festiwal Carmen, a czasem z innymi festiwalami patronów, takimi jak Rosario czy Virgen del Mar, które odbywają się w okolicznych dzielnicach.

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności