Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Xagó

Plaża Xagó to plaża położona w miejscowości Llodero, w gminie Gozón, we wspólnocie autonomicznej Księstwa Asturii, w Hiszpanii. Składa się z piaszczystego obszaru o długości prawie 2 km i obszaru wydmowego o powierzchni około 350 000 m².

Składa się z piaszczystego obszaru o długości prawie 2 km i obszaru wydmowego o powierzchni około 350 000 m², dzięki czemu należy do chronionego krajobrazu Cabo de Peñas..

Charakterystyka

Ze względu na swoją dużą długość, zawsze można się nią cieszyć w sposób relaksujący, nawet w dni, kiedy napływ ludzi jest większy, a o zachodzie słońca na jej brzegu można spotkać wielu rybaków, ponieważ jest to miejsce znane z okonia morskiego. Charakteryzuje się silnym rozkołysem, co w dużej mierze wynika z wiatrów przeważających w tym rejonie, i jest dobrze znana wśród windsurferów i surferów ze względu na wszystkie fale na jej krańcach.

Można je znaleźć we wszystkich przewodnikach dla naturystów w Hiszpanii, ponieważ nudyzm można uprawiać w kilku miejscach na wydmach. Krótko mówiąc, jest to jedna z najlepszych plaż w Zatoce Biskajskiej, biorąc pod uwagę niewielki wpływ człowieka.

Xagó Dunes

System wydm zajmuje powierzchnię ponad 35 ha i jest jednym z największych w północnej Hiszpanii. Można tu znaleźć obfitą kolonię pięknej Arenaria Ammophila, rośliny wieloletniej o kłączach i łodygach o wysokości od 6 do 12 dm, która w niezwykły sposób pomaga utrwalić wydmy.

Na tym rozległym obszarze piaszczystym można wyróżnić trzy typy wydm: grzbiety wydmowe o gładkim profilu, wydmy piramidalne i wydmy lingwistyczne. Kompleks wydmowy jest w pewnym stopniu zdegradowany przez wydobycie piasku na kruszywo.

Usługi

Na plaży znajdują się prysznice, dwa bary plażowe, toalety, parking i duży plac piknikowy z grillami, gdzie można zjeść smaczny posiłek, podziwiając naturalne widoki okolicy. W sezonie letnim działa tu również ratownik i punkt ratowniczy..

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności