Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Aguilera

Plaża Aguilera znajduje się w gminie Gozón, we wspólnocie autonomicznej Księstwa Asturii, w Hiszpanii, i należy do miasta San Martín de Podes. Stopień urbanizacji i zajęcia terenu jest niski, a jego otoczenie ma charakter wiejski. Zejścia dla pieszych są bardzo łatwe, poniżej 500 m. Stopień urbanizacji i zasiedlenia jest bardzo niski..

Opis

Jest to plaża w kształcie muszli, ze złotym, średnioziarnistym piaskiem, porośnięta roślinnością na samej plaży, wpisana na listę terenów mających znaczenie dla Wspólnoty (SCI) i uzdrowiskowych (SPA). Jest to część Środkowego Wybrzeża Asturii.

Stanowi część Środkowego Wybrzeża Asturii. Aby dostać się na plażę, należy jechać drogą prowadzącą do plaży.

Aby dostać się na plażę, należy jechać drogą nadmorską z Avilés do Cabo de Peñas i zaraz po minięciu San Martín de Podes wjechać do wioski najdalej na wschód, kontynuować jazdę do pierwszego skrzyżowania i skręcić w małą drogę po prawej stronie, która prowadzi do morza, gdzie należy zostawić samochód i iść długim, łagodnym zejściem do piaszczystej plaży. Tuż przed tą drogą znajdują się wysepki La Calmaniega i Bermeo.

Podczas przypływów plaża łączy się z sąsiednią plażą Carniciega, a podczas odpływów są one rozdzielone. Obszar ten jest "Chronionym Krajobrazem Cabo Peñas". Jest to plaża dla naturystów.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności