Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Verdicio

Plaża Tenrero lub Verdicio to piaszczysty obszar w parafii Verdicio, w asturyjskiej radzie Gozón, w Hiszpanii.

Opis

Stopień urbanizacji i zamieszkania jest średni, a środowisko półwiejskie. Podłoże ma drobnoziarnisty piasek w kolorze brązowym, a szerokie wydmy i klify, które otaczają ten obszar, wyróżniają się. Przejścia dla pieszych są bardzo łatwe do pokonania. W lecie napływ turystów jest dość duży. W rzeczywistości dzieli się ona na dwie duże plaże.

Obszar ten, stanowiący część Środkowego Wybrzeża Asturii, to "Paisaje protegido del Cabo Peñas".

Aby dostać się na tę plażę, należy znaleźć najbliższą miejscowość, którą w tym przypadku jest Verdicio. Dojazd jest taki sam jak w przypadku plaż Carniciega i Aguilera, należy skręcić tuż przed Verdicio, minąć miejscowość San Martín de Podes, dojechać do pierwszego skrzyżowania i skręcić w wąską drogę prowadzącą w kierunku morza, po prawej stronie, które jest już widoczne, wychodząc na plażę tuż przed wysepkami "La Peña Prieta/Negra" i "La Bermea".

Inne atrakcje tej plaży to bliskość Luanco, stanowiska archeologicznego i innego paleolitycznego stanowiska paleontologicznego, obszar wydm, a dla spacerowiczów - ścieżka "PR-AS 25", która prowadzi z Luanco przez Moniello, Bañugues, Cabo Peñas Verdicio i Xagó do latarni morskiej San Juan de Nieva, zwanej też latarnią morską Avilés.

Plaża jest wyposażona w następujące usługi: ratownicy i prywatny parking w lecie. Biwakowanie jest zabronione.

Jest to plaża kategorii 2 do uprawiania surfingu. Chociaż pływy na tej plaży są silne, jest ona jedną z najpopularniejszych plaż w tym rejonie, dlatego zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności podczas kąpieli. Jest to plaża dla naturystów.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności