Hiszpania > Asturia (Region)

Playas de Ferrero y El Picón

Plaże Ferrero i El Picón znajdują się w asturyjskim okręgu Gozón i należą do miasta Ferrero. Bardzo długa plaża Ferrero jest dużym obszarem skalistym, bez piasku, w kształcie muszli i składa się z kilku zatoczek, takich jak: El Picón, Solarriba i La Carrera. Jego długość wynosi około 500 m, a średnia szerokość od 20 do 25 m. Na ostatnim odcinku o długości około 50 m znajduje się mała zatoczka, bardzo popularna wśród rybaków, znana jako El Picón.

Aby dostać się na tę plażę, należy odnaleźć najbliższe miejscowości, którymi są "Ferrero" i "Viodo". Dojście, które prowadzi do centrum plaży, znajduje się przed drogą prowadzącą z Cabo de Peñas do Verdicio i krzyżuje się z drogą prowadzącą z Viodo do Luanco wzdłuż wybrzeża. Ostatni odcinek jest niebezpieczny, ponieważ biegnie zygzakami i po niestabilnym terenie. Ostatnią plażą z tej grupy, jak już wspomniano, jest zatoka El Picón. Punktem odniesienia jest wzmacniacz telefoniczny, ale trudność polega na tym, że ścieżka jest zarośnięta chwastami i goryczą.

Cały ten obszar jest "Krajobrazem Chronionym Cabo de Peñas". Na tym obszarze znajduje się centrum interpretacji. Warto zwiedzić zespół architektoniczny wioski Ferrero, idąc wzdłuż szlaku PR-AS 25, który biegnie między Cabo de Peñas a latarnią morską Avilés. Zalecane zajęcia to wędkarstwo podwodne i rekreacyjne. Należy zachować ostrożność podczas przypływu, ponieważ można zostać odizolowanym.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności