Hiszpania > Asturia (Region)

Playas de El Puertín de Viodo y Llumeres

Plaże El Puertín de Viodo i Llumeres to dwie kolejne i połączone ze sobą plaże, należące do gminy Gozón. Plaża w Llumares jest bardzo długa, około 460 m, i prawie liniowa, a plaża w El Puertín ma kształt muszli i jest niewielka, ma około 60 m długości.

Do tych plaż wpada rzeka Barrero, a obszar ten jest "terenem chronionym starej kopalni Llumeres, która była jedną z głównych kopalni rudy żelaza w Księstwie w XIX i na początku XX wieku". Zalecane aktywności to nurkowanie, wędkarstwo rekreacyjne i wędkarstwo podwodne, ale należy pamiętać, że nie są one zalecane w dni z silnymi falami, ponieważ woda zmienia kolor na ciemnoczerwony ze względu na dużą ilość małych cząsteczek żelaza w zawiesinie.

Aby dotrzeć na plaże, należy jechać drogą GO-1 w kierunku Luanco-Cabo Peñas i skręcić w prawo na szczycie Bañugues. Miń teren rekreacyjny i zejdź na plażę betonową ścieżką, która prowadzi do plaży Llumeres. Stąd można udać się pieszo na plażę "Puertín de Viodo". Istnieje inne dojście do końca portu, ale nie jest ono zalecane ze względu na trudności z nim związane.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności