Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Bañugues

Plaża Bañugues znajduje się w parafii Bañugues, w radzie Gozón, we wspólnocie autonomicznej Księstwa Asturii, w Hiszpanii. Jest częścią plaż Środkowego Wybrzeża Asturii i jest uważana za krajobraz chroniony z punktu widzenia ochrony środowiska, stanowiąc część chronionego krajobrazu Przylądka Peñíscola.

Stanowi część plaż Środkowego Wybrzeża Asturii i jest uznawany za krajobraz chroniony z punktu widzenia ochrony środowiska, będąc częścią chronionego krajobrazu Cabo de Peñas..

Opis

Plaża Bañugues to właściwie rozległy pas piasku, na którym można zobaczyć wszystko, od błota, kamyków i skał podczas odpływu, po efekty erozji różnych elementów geologicznych, które tworzą region Cabo de Peñas lub ujście przybrzeżnego strumienia La Cabaña do morza.

Jest to bardzo popularna plaża, m.in. ze względu na łatwy dostęp. Ponadto jej spokojne wody i otaczający ją krajobraz zwiększają jej atrakcyjność. Jest ona również bardzo interesująca ze względu na to, że jest plażą o wielkiej urodzie.

Jest to również obszar o dużym znaczeniu archeologicznym, na którym znajdują się stanowiska archeologiczne z okresu paleolitu i czasów rzymskich.

Usługi

Jeśli chodzi o usługi, na plaży znajdują się toalety, prysznice, kosze na śmieci, serwis sprzątający, telefon publiczny, a także punkty gastronomiczne. ()

Dostęp

Z Luanco na plażę Bañugues można dojechać lokalną drogą GO-1.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności