Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Luanco

Plaża Luanco znajduje się na Środkowym Wybrzeżu Asturii, bez jakiejkolwiek ochrony środowiska, w miejscowości Luanco, w gminie Gozón, we wspólnocie autonomicznej Księstwa Asturii, w Hiszpanii, znana jest również jako "Plaża Santa Marina" lub, w przeszłości, "Plaża Śmierci".

Znana jest również jako "playa de Santa Marina" lub, w przeszłości, "playa de la Muerte".

Historia

Plaża ta była wcześniej znana jako Playa de la Muerte, obok małego cypla, na którym znajduje się kościół Santa María, który również nosił tę samą nazwę, ze względu na fakt, że był to skalisty obszar, na którym wiele łodzi osiadało na mieliźnie. W 1994 r. zasypano piasek i wybudowano nowy falochron, który nadał mu jego obecny charakter, a także zbudowano obecną promenadę. Do tego czasu przypływy mogą przykryć plażę.

Opis

Plaża Luanco ma kształt muszli i jest połączona z plażą La Ribera promenadą, która biegnie wzdłuż całego obszaru między starym nabrzeżem Luanco a nowymi obiektami obecnej mariny. Plaża jest osłonięta od strony zachodniej przez nową marinę i port w Gayo, gdzie znajdują się La Ramblina i La Ramblona (zbudowane dla łodzi, a później używane przez kąpiących się) oraz latarnia morska. Od strony wschodniej ogranicza ją falochron, za którym znajduje się mała zatoczka, popularnie zwana "La iglesia" (kościół).

Usługi

Znajdują się tu toalety, restauracja, prysznice, liczne prywatne kabiny, a w okresie letnim działa tu ratownik. Pierwsza linia plaży zachowuje architekturę zabudowy.

Przy plaży zachowała się szacowna architektura, z willami zbudowanymi głównie w latach 40-tych, 50-tych i 60-tych.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności