Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de La Ribera

Plaża La Ribera znajduje się na Środkowym Wybrzeżu Asturii, w miejscowości Luanco, w gminie Gozón, we wspólnocie autonomicznej Księstwa Asturii, w Hiszpanii i nie jest objęta ochroną środowiska.

Opis

Plaża w La Ribera ma kształt muszli i jest połączona z plażą w Luanco promenadą, która biegnie wzdłuż całego obszaru pomiędzy starym portem Luanco a nowymi obiektami obecnej mariny. Nie przyciąga wielu kąpiących się, nawet w lecie, ponieważ znika w czasie przypływu.

Mimo piaszczystego dna, po wschodniej stronie znajdują się skały. Obszar ten znany jest pod nazwami Samarincha i Samarinchon, które są dwoma autentycznymi skałami. Samarincha, o długości około 50 metrów, znika podczas przypływu, a w średniowieczu znajdował się tu stary port wielorybniczy Luanco. Później powstał tu kurort nadmorski "La Rosario" Samarincha jest bardzo pięknym miejscem.

Obecnie na plaży w La Ribera odbywa się coroczny Międzynarodowy Turniej Tenisowy "Playa de Luanco", jedyny na świecie turniej rozgrywany na piaszczystym korcie plażowym.

Usługi

Chociaż nie ma tu toalet ani pryszniców, są kosze na śmieci, serwis sprzątający, biuro turystyczne, punkty gastronomiczne, a nawet telefon publiczny. Nie ma tam jednak żadnych znaków ostrzegawczych, a w lecie nie ma też stanowiska ratownika..

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności