Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Gargantera

Plaża Gargantera, w miejscowości Antromero, parafia Bocines, rada Gozón, wspólnota autonomiczna Księstwa Asturii, Hiszpania, to plaża na środkowym wybrzeżu, która nie jest objęta żadną ochroną środowiska naturalnego.[8

Opis

Jest to plaża w kształcie muszli, o mieszanym podłożu złożonym ze skał i nielicznego złotego i średnioziarnistego piasku. Jest to mała, piaszczysta plaża.

Ze względu na trudny dostęp, do którego można dotrzeć tylko pieszo, brak jakiegokolwiek sprzętu oraz fakt, że jest to naprawdę skalisty teren, nie jest on zbyt popularny wśród turystów. Ponadto silne fale sprawiają, że kąpiel na plaży jest niewskazana. Zalecane jest jedynie wędkowanie i łowienie podwodne. Na plaży nie ma żadnych usług, wpada do niej niewielki strumień, ale brzegi jego niewielkiego koryta nie są zalecane do wejścia na plażę. Dodatkową atrakcją jest to, że plaża nie jest zbyt popularna wśród ogółu społeczeństwa.

Dodatkową atrakcją jest to, że w okolicy znajduje się stanowisko geologiczno-paleontologiczne, gdzie można znaleźć materiały pochodzące z kredy i dewonu.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności