Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de San Pedro de Antromero

Plaża San Pedro de Antromero, w mieście Antromero, parafia Bocines, rada Gozón, wspólnota autonomiczna Księstwa Asturii, Hiszpania, jest plażą na środkowym wybrzeżu, która nie posiada żadnej ochrony środowiska naturalnego.[7

Opis

Plaża ma kształt muszli i ma dużą wartość geologiczną.[3

W klifach plaży (w zachodniej części) można zobaczyć warstwy z kredy, z wieloma skamieniałościami ślimaków i ostryg (podobnych do ostryg); oraz z karbonu, które znajdują się w zachodniej części plaży i mają orbitoliny. Ciekawostką geologiczną tej plaży jest to, że jest to duża platforma abrazyjna we fliszu. Wśród skał i różnych kamieni można zobaczyć skamieniałości bioturbacji. W środkowo-wschodniej części klifów znajdują się warstwy karbońskie, z których większość zawiera szczątki roślin. Jeśli chodzi o usługi, na plaży znajdują się drogowskazy.

Jeśli chodzi o usługi, są tam znaki ostrzegawcze i sprzęt ratunkowy, ten ostatni tylko w sezonie letnim. Znajdują się tam również prysznice, kosze na śmieci i serwis sprzątający, choć brakuje innego wyposażenia. Referencje ().

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności