Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de La Taluxa

Plaża La Taluxa znajduje się w parafii Candás, w regionie Cabo de Peñas, w okręgu Carreño, w Asturii.

Opis

Plażę tę można uznać za małą, zaciszną zatoczkę z mieszanym podłożem z piasku i żwiru. Jest mało uczęszczana, co może wynikać z faktu, że dostęp do niej jest utrudniony, przez co zazwyczaj odwiedzają ją tylko rybacy. Można się do niej dostać z pobliskiej plaży.

Można się do niej dostać z pobliskiej plaży San Pedro de Antromero, ponieważ złoże kamieni na prawo od tej plaży pozwala wejść na La Taluxa, plażę popularnie zwaną "Playa de Les Monxes". Ma ona kształt muszli i posiada małą plażę, bardzo popularną wśród rybaków i wędkarzy.

Ma ona kształt muszli, a w jej bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się bardzo mała zatoczka zwana "El Pisón", wykorzystywana jako miejsce rekreacyjnego wędkowania. Na plaży widoczne są również pozostałości koła pasowego służącego do pozyskiwania okle (wodorostów tworzących gęste łąki na piaszczystym dnie morskim, które po dojrzeniu pod koniec lata, kiedy pojawiają się pierwsze silne pływy, są uwalniane i unoszone na łasce prądów morskich, które przenoszą je na plażę, gdzie pozostają na piasku podczas odpływu). Na plaży nie ma żadnego rodzaju wodorostów, ale nie ma też żadnego rodzaju wodorostów.

Plaża nie jest w żaden sposób obsługiwana. Plaża nie jest w żaden sposób obsługiwana. Plaża nie jest w ogóle obsługiwana.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności