Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Candás

Plaża La Pregona znajduje się na terenie portu w mieście Candás, w asturyjskiej radzie Carreño, w Hiszpanii. Stanowi część Środkowego Wybrzeża Asturii, które charakteryzuje się tym, że jest jednym z niewielu odcinków wybrzeża Asturii, które nie są objęte ochroną środowiska.

Opis

Jest to plaża w kształcie muszli, z drobnym złotym piaskiem, która jest mało używana ze względu na jej położenie obok wylotu kanału ściekowego, co powoduje częste występowanie nieprzyjemnych zapachów. Plaża znajduje się na wybrzeżu Asturii.

Na plaży można zobaczyć formacje skalne, takie jak ta znana jako La Farola, która zawdzięcza swoją nazwę starej latarni morskiej służącej jako punkt obserwacyjny dla rybaków; oraz tak zwana Peña Furada, która służy jako separator z sąsiednią plażą La Palmera. Plaża posiada szeroki wachlarz usług, toalet i łazienek, a także szeroką gamę udogodnień.

Posiada szeroki wachlarz usług, toalety, prysznice, kosze na śmieci, sprzątanie, telefon, punkty gastronomiczne, znaki ostrzegawcze i sprzęt ratunkowy w sezonie letnim, głównie ze względu na fakt, że znajduje się w obszarze miejskim.

Od tej plaży odchodzi promenada, która łączy ją z plażami Carranques, Huelgues, Tranqueru i Xivares, które można łatwo dojść pieszo.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności