Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de El Molín del Puerto

Plaża El Molín del Puerto znajduje się w asturyjskim okręgu Gozón i należy do hiszpańskiego miasta San Martín de Podes. Stopień urbanizacji i zasiedlenia jest niski, a środowisko naturalne to rolnictwo i hodowla zwierząt. W złożu występują niewielkie obszary średnioziarnistego piasku o ciemnej barwie. Stopień urbanizacji i zasiedlenia jest bardzo niski.

Aby dostać się na plażę, należy postępować zgodnie z poniższymi zaleceniami: Jechać drogą "AS-238" w kierunku Luanco i skręcić w lewo na drogę AS-328 na rondzie obok kompleksu przemysłowego Arcelor w kierunku "Laviana - Cabo de Peñas". Na wysokości ujścia rzeki Avilés należy obrać kierunek na Cabo Peñas, który wychodzi po prawej stronie. Ważne jest, aby pamiętać, że nie należy opuszczać "AS-328". W miejscowości San Martín de Podes należy minąć znak "Barrió de Monteril", a następnie skręcić w lewo, kierując się na Molín del Puerto. Od tego miejsca jest około dwóch kilometrów zejścia.

W zachodniej części plaży znajdują się pozostałości stanowiska "geologiczno-paleontologicznego" z dużą liczbą skamieniałości. W tym rejonie znajduje się również "Castro de El Castiellu". Ponieważ parking po przyjeździe jest niewielki, pojazd należy ustawić w taki sposób, aby ułatwić wjazd i wyjazd jak największej liczbie pojazdów. Zalecane formy aktywności na prawym brzegu to wędkarstwo sportowe lub rekreacyjne oraz kąpiele, ponieważ poziomość dna morskiego i jego niewielka głębokość nie stwarzają większych trudności.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności