Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de San Juan de Nieva

Plaża San Juan to wschodni kraniec piaszczystego obszaru pomiędzy skałą La Peñona, w mieście Salinas, a lewym brzegiem ujścia rzeki Avilés, w pobliżu miasta San Juan de Nieva, w asturyjskim okręgu Castrillón (Hiszpania). W niektórych źródłach znana jest również jako plaża El Espartal.

Charakterystyka

Plaża ta ma 500 metrów długości i drobny, złoty piasek, jest też objęta szczególną ochroną środowiska ze względu na otaczający ją ekosystem wydmowy, znany jako Las dunas del Espartal, który jest bogato porośnięty roślinnością i służy jako przystanek dla wielu gatunków ptaków podczas ich wędrówek.

Jest ona znana, wraz z plażą Salinas, miłośnikom surfingu, którzy wykorzystują jej silne fale do uprawiania swojego ulubionego sportu. Można również wędkować w rejonie falochronu, który oddziela plażę od ujścia rzeki Avilés.

Obiekty i usługi

Zgodnie z przewodnikiem po plażach Ministerstwa Środowiska, plaża ma dobry poziom wyposażenia. Znajduje się tam sprzęt ratowniczy i znaki ostrzegawcze. Znajdują się tam również toalety, prysznice, telefon, kosze na śmieci, serwis sprzątający oraz punkty gastronomiczne.

Błękitna Flaga

Przez kilka lat z rzędu otrzymywał niebieską flagę przyznawaną przez Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Ekologicznej i Konsumenckiej (ADEAC).

Dostęp

Łatwo do niego dojechać samochodem, ponieważ posiada własny parking; pieszo, autobusem linii L-15 (Avilés-San Juan) lub linią C3 Cercanías Asturias.

Wykorzystana bibliografia

Buscador Guía de Playas (link uszkodzony, dostępny w Internet Archive; patrz historia, pierwsza i ostatnia wersja). na stronie Ministerstwa Rolnictwa, Żywności i Środowiska. Dostęp 12 października 2012 r.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności