Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Salinas

Plaża Salinas jest jedną z najpopularniejszych plaż na środkowym wybrzeżu Asturii, w Hiszpanii. Znajduje się w Salinas (Castrillón), jednej z najbardziej pożądanych dzielnic w całej Asturii, oferującej szeroki wachlarz możliwości rozrywki i wypoczynku.

W pobliżu znajduje się Real Club Náutico oraz Real Balneario, który został zburzony w 2000 r., a następnie odbudowany.

Charakterystyka

Posiada piaszczystą plażę o długości ponad 2500 metrów, składającą się z bardzo drobnego, złotego piasku. Plaża znana jest z silnych fal, odpowiednich do uprawiania takich sportów, jak surfing, windsurfing i kitesurfing, chociaż po obu stronach znajdują się kąpieliska osłonięte od północno-wschodniego wiatru.

Posiada imponującą promenadę o długości 2000 metrów, która biegnie wzdłuż całej długości plaży i kieruje użytkowników do Muzeum Kotwic Philippe'a Cousteau, gdzie znajduje się ważna kolekcja wszelkiego rodzaju kotwic oraz 360-stopniowy punkt widokowy usytuowany nad klifami. Warto również wspomnieć, że w pobliżu znajduje się Pinar de Salinas, naturalny obszar, na którym odwiedzający mogą znaleźć teren rekreacyjny z grillami, koszami na śmieci, fontannami i różnymi miejscami do odpoczynku.

Festiwale i imprezy

W tej piaszczystej okolicy co roku odbywają się różne imprezy związane z surfingiem, na przykład VANS Salinas Longboard Festival, którego szesnasta edycja gromadzi tysiące miłośników tego sportu, którzy podziwiają wystawy urozmaicone różnymi występami i koncertami.

Ponadto co roku w pobliżu plaży, a dokładniej w tunelu Arnao, odbywa się Festiwal Túnel, podczas którego na dwa dni ruch na promenadzie Salinas zostaje wyłączony, aby wszyscy mogli podziwiać występy na żywo oraz obrazy wyświetlane na zboczu wzgórza i w samym tunelu. Innym festiwalem, który odbywa się co roku i zasługuje na uwagę, jest Festiwal Túnel, który ma miejsce w rejonie plaży. Festiwal ten odbywa się również w rejonie tunelu Arnao.

Innym corocznym festiwalem wartym uwagi jest Song's for an Ewan Day, festiwal odbywający się w lesie sosnowym obok plaży, z muzyką na żywo w rajskiej scenerii.

Usługi

Na plaży znajdują się toalety, prysznice, wanny do kąpieli, wypożyczalnie leżaków, parking, kosze na śmieci oraz kilka stoisk z jedzeniem i napojami. Znajduje się tam również centrum kryzysowe oraz dwa posterunki pomocnicze, w których mieszczą się służby ratownicze.

Z tych wszystkich powodów plaża ta przez kilka kolejnych lat była nagradzana przez Stowarzyszenie Edukacji Ekologicznej i Konsumenckiej (ADEAC) Błękitną Flagą, najwyższym wyróżnieniem przyznawanym plażom i marinom. Plaża jest ogólnodostępna i oferuje szeroki zakres usług.

Można tu dojść pieszo, dojechać samochodem lub autobusem, ponieważ w pobliżu znajdują się przystanki linii L-1 (La luz-Piedras Blancas).

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności