Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de El Cuerno (Castrillón)

Plaża El Cuerno (Castrillón) to plaża, która według Alejandro del Río znajduje się w San Martín de Laspra, choć inni autorzy umieszczają ją w Salinas (Castrillón), a nawet w Arnao. Wszyscy zgadzają się co do tego, że należy ona do gminy Castrillón (Asturia, Hiszpania). Plaża znajduje się w San Martín de Laspra, ale nie należy do gminy Castrillón (Castrillón, Hiszpania). Znajduje się w San Martín de Laspra, ale jest w Salinas (Castrillón).

Opis

Jest to niewielka plaża w kształcie muszli, o długości 100 metrów, której szerokość jest bardzo zmienna ze względu na pływy morskie, a średnia szerokość wynosi około 25 metrów. Składa się ona ze żwiru i ciemnego piasku.

Zbudowana jest ze żwiru i gruboziarnistego ciemnego piasku. Oddziela ją od pobliskiej plaży

Od pobliskiej plaży Salinas oddziela ją skalny cypel i klif, zwany La Peñona, na którym zbudowano park, gdzie eksponowane są zbiory tworzące znane muzeum kotwicy Philippe'a Cousteau. Jest to plaża niebezpieczna.

Jest to plaża o średnim stopniu zagrożenia, położona w dzielnicy mieszkalnej, z atrakcyjnymi krajobrazami i terenami rekreacyjnymi, choć nie ma na niej żadnych usług. Podczas odpływu łączy ją wysepka, od której wzięła nazwę. Plaża znana jest również jako "wysepka".

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności