Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Arnao

Plaża Arnao znajduje się w miejscowości Arnao, w okręgu Castrillón (Asturia, Hiszpania). Plaża ta oferuje odwiedzającym naturalne i nieuczęszczane środowisko, jak również ważną część historii tego miejsca, z obecnością dawnej Królewskiej Asturyjskiej Kompanii Górniczej. Plaża ta ma taką samą nazwę jak plaża Arnao.

Plaża ta ma taką samą nazwę jak plaża Arnao de Figueras, znajdująca się w mieście Figueras, należącym do gminy Castropol (Asturia, Hiszpania).

Charakterystyka

Rozciąga się na długości około 300-350 metrów i jest słabo zurbanizowana, z wyjątkiem kilku rozproszonych domów. Posiada również 500-metrową promenadę, która łączy się z kilkukilometrowym szlakiem zielonym. Miasto ma kształt muszli i charakteryzuje się niewielką liczbą domów.

Ma ono kształt muszli i charakteryzuje się tym, że jest otoczone roślinnością oraz drobnym, białawym piaskiem, któremu towarzyszy niewielka ilość żwiru. Fale są umiarkowane lub silne, co sprawia, że jest to jedna z najpopularniejszych plaż na wyspie.

Dlatego też jest to jedna z plaż wybieranych przez surferów do uprawiania ich sportu. Można tu również łowić ryby lub popływać w naturalnym basenie zwanym "La Hollina".

Usługi

Do dyspozycji użytkowników są różne usługi, takie jak prysznice, toalety, fontanny wodne i kosze na śmieci. W sezonie letnim działa tu także zespół ratowników wodnych.

W pobliżu znajduje się parking, przystanek autobusowy linii L-1 (La luz-Piedras Blancas) oraz dwa bary plażowe, które są otwarte tylko latem.

Dostęp

Aby dotrzeć do tej plaży, należy jechać drogą N-634 i skręcić w kierunku Salinas. Po przejściu przez tunel i pozostawieniu za sobą plaż El Cuerno i El Dólar znajdziesz skręt na plażę. Można też iść w przeciwnym kierunku - z zachodu na wschód - i po dotarciu do Piedras Blancas skręcić w drogę wskazaną powyżej.

Plataforma de Arnao

W pobliżu plaży znajduje się platforma Arnao - grupa skamieniałych formacji koralowych, które tworzyły rafę. Wyróżnia się 3 rodzaje warstw skalnych:

Grupa wapienna

Zestaw łupkowo-marmurkowy

Kruszywo margliste czerwone i zielone

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności