Hiszpania

Playa de Arnao

Plaża Arnao znajduje się w miejscowości Arnao, w okręgu Castrillón (Asturia, Hiszpania). Plaża ta oferuje odwiedzającym naturalne i nieuczęszczane środowisko, jak również ważną część historii tego miejsca, z obecnością dawnej Królewskiej Asturyjskiej Kompanii Górniczej. Plaża ta ma taką samą nazwę jak plaża Arnao.

Plaża ta ma taką samą nazwę jak plaża Arnao de Figueras, znajdująca się w mieście Figueras, należącym do gminy Castropol (Asturia, Hiszpania).

Charakterystyka

Rozciąga się na długości około 300-350 metrów i jest słabo zurbanizowana, z wyjątkiem kilku rozproszonych domów. Posiada również 500-metrową promenadę, która łączy się z kilkukilometrowym szlakiem zielonym. Miasto ma kształt muszli i charakteryzuje się niewielką liczbą domów.

Ma ono kształt muszli i charakteryzuje się tym, że jest otoczone roślinnością oraz drobnym, białawym piaskiem, któremu towarzyszy niewielka ilość żwiru. Fale są umiarkowane lub silne, co sprawia, że jest to jedna z najpopularniejszych plaż na wyspie.

Dlatego też jest to jedna z plaż wybieranych przez surferów do uprawiania ich sportu. Można tu również łowić ryby lub popływać w naturalnym basenie zwanym "La Hollina".

Usługi

Do dyspozycji użytkowników są różne usługi, takie jak prysznice, toalety, fontanny wodne i kosze na śmieci. W sezonie letnim działa tu także zespół ratowników wodnych.

W pobliżu znajduje się parking, przystanek autobusowy linii L-1 (La luz-Piedras Blancas) oraz dwa bary plażowe, które są otwarte tylko latem.

Dostęp

Aby dotrzeć do tej plaży, należy jechać drogą N-634 i skręcić w kierunku Salinas. Po przejściu przez tunel i pozostawieniu za sobą plaż El Cuerno i El Dólar znajdziesz skręt na plażę. Można też iść w przeciwnym kierunku - z zachodu na wschód - i po dotarciu do Piedras Blancas skręcić w drogę wskazaną powyżej.

Plataforma de Arnao

W pobliżu plaży znajduje się platforma Arnao - grupa skamieniałych formacji koralowych, które tworzyły rafę. Wyróżnia się 3 rodzaje warstw skalnych:

Grupa wapienna

Zestaw łupkowo-marmurkowy

Kruszywo margliste czerwone i zielone

Hotele w pobliżu

Booking.com

Miejscowości w pobliżu

Plaże w okolice

Playa de Arnao
Playa de Arnao - Plaża Arnao znajduje się w miejscowości Arnao, w okręgu Castrillón (Asturia, Hiszpania). Plaża ta oferuje odwiedzającym naturalne i nieuczęszczane środowisko, jak również ważną część historii tego miejsca, z obecnością dawnej Królewskiej Asturyjskiej Kompanii Górniczej. Plaża ta ma taką samą nazwę...
Playa de El Pedrero - Plaża El Pedrero znajduje się w asturyjskim okręgu Castrillón w Hiszpanii i należy do miasta San Martín de Laspra. Stopień urbanizacji i zajęcia terenu jest niski, a jego otoczenie ma charakter wiejski. W złożu występują niewielkie obszary średnioziarnistego piasku o...
Playa de El Dólar - Plaża El Dólar to piaszczysty obszar położony w hiszpańskim mieście Arnao, w asturyjskiej radzie Castrillón. Charakteryzuje się wysokim stopniem urbanizacji i zasiedlenia, a jego środowisko ma charakter przemysłowy. W złożu występują niewielkie obszary średnioziarnistego piasku o ciemnej barwie. Zejścia dla...
Playa de El Cuerno (Castrillón)
Playa de El Cuerno (Castrillón) - Plaża El Cuerno (Castrillón) to plaża, która według Alejandro del Río znajduje się w San Martín de Laspra, choć inni autorzy umieszczają ją w Salinas (Castrillón), a nawet w Arnao. Wszyscy zgadzają się co do tego, że należy ona do...
Playa de Santa María del Mar (Castrillón)
Playa de Santa María del Mar (Castrillón) - Plaża Santa María del Mar znajduje się w miejscowościach El Puerto i Naveces, w okręgu Castrillón (Asturia, Hiszpania). Z rzeką La Ferrería tworzy rozległy przesmyk, a w jej pobliżu znajduje się wyspa La Ladrona. Charakterystyka Plaża ta ma średnio 350...
Playa de Salinas
Playa de Salinas - Plaża Salinas jest jedną z najpopularniejszych plaż na środkowym wybrzeżu Asturii, w Hiszpanii. Znajduje się w Salinas (Castrillón), jednej z najbardziej pożądanych dzielnic w całej Asturii, oferującej szeroki wachlarz możliwości rozrywki i wypoczynku. W pobliżu znajduje się Real Club Náutico...
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności