Hiszpania

Playa de Santa María del Mar (Castrillón)

Plaża Santa María del Mar znajduje się w miejscowościach El Puerto i Naveces, w okręgu Castrillón (Asturia, Hiszpania). Z rzeką La Ferrería tworzy rozległy przesmyk, a w jej pobliżu znajduje się wyspa La Ladrona.

Charakterystyka

Plaża ta ma średnio 350 m długości i 155 m szerokości. Dzięki drobnemu, żwirowemu piaskowi odwiedzający mogą odpocząć, obserwując otaczający je chroniony obszar naturalny.

Można tu również skosztować lokalnej gastronomii w licznych restauracjach, wypić drinka lub po prostu urządzić grilla na terenie piknikowym. Podczas przypływów plaża jest bardzo zatłoczona.

Podczas przypływów plaża dzieli się na dwie części. Najczęściej odwiedzana jest część zachodnia, ponieważ rzeka La Ferrería wpływa do części wschodniej.

Usługi

Na tym piaszczystym terenie do dyspozycji odwiedzających są różne usługi, w tym toalety, prysznice, serwis sprzątający, ratownicy i obsługa ratownicza w sezonie letnim. Plaża jest również wyposażona w ratownika plażowego.

Posiada również dwa pola namiotowe, na których można spędzić lato po bardzo przystępnej cenie, parking na 100 miejsc i jest łatwo dostępny z Piedras Blancas drogą lub pieszo.

Dostęp

Aby dotrzeć na plażę, należy odnaleźć wioskę Piedras Blancas, przejść przez nią w kierunku północnym i kontynuować podróż bez żadnych objazdów.

Isla de la Ladrona

Wyjątkowa enklawa przyrodnicza, w której schronienie znalazło kilka gatunków ptaków morskich, w tym sokół wędrowny. Na wyspie występuje również wiele gatunków roślin, takich jak kapusta morska, która została uznana za gatunek narażony na wyginięcie. Podczas odpływu na wyspie można spotkać kilka gatunków ptaków morskich, w tym sokoła wędrownego.

W czasie odpływu wyspa jest dostępna od strony lądu przez tzw. przejście Ladrona i była niegdyś wykorzystywana jako pastwisko przez miejscową ludność.

Hotele w pobliżu

Booking.com

Miejscowości w pobliżu

Plaże w okolice

Playa de Santa María del Mar (Castrillón)
Playa de Santa María del Mar (Castrillón) - Plaża Santa María del Mar znajduje się w miejscowościach El Puerto i Naveces, w okręgu Castrillón (Asturia, Hiszpania). Z rzeką La Ferrería tworzy rozległy przesmyk, a w jej pobliżu znajduje się wyspa La Ladrona. Charakterystyka Plaża ta ma średnio 350...
Playa de Bahínas
Playa de Bahínas - Plaża Bahínas znajduje się w asturyjskim okręgu Castrillón i należy do hiszpańskiego miasta Linares. Opis Ma on kształt liniowy. Stopień urbanizacji i zasiedlenia jest niski, a środowisko naturalne ma charakter wiejski. Jego dno składa się z kamyków i drobnoziarnistego piasku...
Playa de Arnao
Playa de Arnao - Plaża Arnao znajduje się w miejscowości Arnao, w okręgu Castrillón (Asturia, Hiszpania). Plaża ta oferuje odwiedzającym naturalne i nieuczęszczane środowisko, jak również ważną część historii tego miejsca, z obecnością dawnej Królewskiej Asturyjskiej Kompanii Górniczej. Plaża ta ma taką samą nazwę...
Playa de Munielles
Playa de Munielles - Plaża Munielles znajduje się w gminie Castrillón (Asturia, Hiszpania) i należy do miasta Bayas.. Opis Ma on kształt liniowy. Stopień urbanizacji i zasiedlenia jest niski, a środowisko naturalne ma charakter wiejski. Jej dno składa się z drobnoziarnistych, szarych, piaszczystych kamyków...
Playa de El Pedrero - Plaża El Pedrero znajduje się w asturyjskim okręgu Castrillón w Hiszpanii i należy do miasta San Martín de Laspra. Stopień urbanizacji i zajęcia terenu jest niski, a jego otoczenie ma charakter wiejski. W złożu występują niewielkie obszary średnioziarnistego piasku o...
Playa de El Reguero
Playa de El Reguero - Plaża El Reguero, znana również jako plaża Cordial, znajduje się w asturyjskim okręgu Castrillón w Hiszpanii i należy do miasta Bayas. i należy do miasta Bayas. Opis Jest to odosobniona plaża, położona w wiejskim otoczeniu, gdzie nie ma zbyt wielu...
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności