Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Santa María del Mar (Castrillón)

Plaża Santa María del Mar znajduje się w miejscowościach El Puerto i Naveces, w okręgu Castrillón (Asturia, Hiszpania). Z rzeką La Ferrería tworzy rozległy przesmyk, a w jej pobliżu znajduje się wyspa La Ladrona.

Charakterystyka

Plaża ta ma średnio 350 m długości i 155 m szerokości. Dzięki drobnemu, żwirowemu piaskowi odwiedzający mogą odpocząć, obserwując otaczający je chroniony obszar naturalny.

Można tu również skosztować lokalnej gastronomii w licznych restauracjach, wypić drinka lub po prostu urządzić grilla na terenie piknikowym. Podczas przypływów plaża jest bardzo zatłoczona.

Podczas przypływów plaża dzieli się na dwie części. Najczęściej odwiedzana jest część zachodnia, ponieważ rzeka La Ferrería wpływa do części wschodniej.

Usługi

Na tym piaszczystym terenie do dyspozycji odwiedzających są różne usługi, w tym toalety, prysznice, serwis sprzątający, ratownicy i obsługa ratownicza w sezonie letnim. Plaża jest również wyposażona w ratownika plażowego.

Posiada również dwa pola namiotowe, na których można spędzić lato po bardzo przystępnej cenie, parking na 100 miejsc i jest łatwo dostępny z Piedras Blancas drogą lub pieszo.

Dostęp

Aby dotrzeć na plażę, należy odnaleźć wioskę Piedras Blancas, przejść przez nią w kierunku północnym i kontynuować podróż bez żadnych objazdów.

Isla de la Ladrona

Wyjątkowa enklawa przyrodnicza, w której schronienie znalazło kilka gatunków ptaków morskich, w tym sokół wędrowny. Na wyspie występuje również wiele gatunków roślin, takich jak kapusta morska, która została uznana za gatunek narażony na wyginięcie. Podczas odpływu na wyspie można spotkać kilka gatunków ptaków morskich, w tym sokoła wędrownego.

W czasie odpływu wyspa jest dostępna od strony lądu przez tzw. przejście Ladrona i była niegdyś wykorzystywana jako pastwisko przez miejscową ludność.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności