Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de El Reguero

Plaża El Reguero, znana również jako plaża Cordial, znajduje się w asturyjskim okręgu Castrillón w Hiszpanii i należy do miasta Bayas.

i należy do miasta Bayas.

Opis

Jest to odosobniona plaża, położona w wiejskim otoczeniu, gdzie nie ma zbyt wielu turystów. Podłoże składa się z kamieni.

Złoże składa się z otoczaków i ciemnego, gruboziarnistego piasku z wychodniami skalnymi. Stopień zasiedlenia i urbanizacji jest niski.

Usługi

Nie ma żadnych usług.

Zalecane aktywności to spearfishing i wędkarstwo rekreacyjne. Zwierzęta domowe są dozwolone. Zaleca się spacer ścieżką nadmorską w obu kierunkach, ponieważ każdy z nich oferuje zupełnie inne, atrakcyjne widoki panoramiczne.

Dostęp

Dostęp jest możliwy pieszo od strony wschodniej, z plaży Munielles, tylko podczas odpływu, lub od strony zachodniej, ze ścieżki północnej. Istnieje ryzyko odcięcia podczas przypływu.

Aby dotrzeć na tę plażę, trzeba znaleźć największe wioski w okolicy. W tym przypadku są to: "Cueto" i "Bayas". Plaża znajduje się na wschód od przylądka Vidrias i przy "Punta del Socorro". Wychodząc z Bayas w kierunku cmentarza, około 100 metrów dalej napotkasz drogę, która prowadzi w prawo i jest oznaczona jako "carretera cortada" (droga przecięta). Jadąc tą drogą, można zjechać w dół na około dwa kilometry i dotrzeć do małego parkingu oraz skrzyżowania ze "ścieżką nadbrzeżną". Za parkingiem, korzystając z przebiegu potoku El Regueru, można łatwo dotrzeć do plaży.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności