Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Bahínas

Plaża Bahínas znajduje się w asturyjskim okręgu Castrillón i należy do hiszpańskiego miasta Linares.

Opis

Ma on kształt liniowy. Stopień urbanizacji i zasiedlenia jest niski, a środowisko naturalne ma charakter wiejski. Jego dno składa się z kamyków i drobnoziarnistego piasku w kolorze brązowym. Stopień zajęcia i urbanizacji jest średnio-niski, z wyjątkiem weekendów, zwłaszcza latem, kiedy ma miejsce masowy napływ ludzi. Dojazd samochodem do plaży jest łatwy i wynosi mniej niż 0,5 km, co oznacza, że do plaży można praktycznie dojechać samochodem.

Usługi

W pobliżu plaży znajduje się ujście rzeki i pole namiotowe. W sezonie letnim jest tu także serwis sprzątający, parking, sprzęt do monitoringu i miejsce na piknik, a dzięki położeniu w stosunku do klifów w zachodniej części jest dość dobrze chroniony przed wiatrami. Najbardziej polecanym zajęciem jest wędkarstwo. Zaleca się podjęcie niezbędnych środków w celu uniknięcia przypływu z powodu trudnego wyjścia i tworzących się prądów..

Dostępy

Aby dostać się na plażę, trzeba znaleźć najbliższe miasta, którymi w tym przypadku są Linares i Naveces. Można do nich dotrzeć na dwa sposoby: Jeden z nich znajduje się przy drodze, która od strony zachodniej graniczy z plażą Santa María del Mar, a dalej skręca w lewo, i jeśli wybierzesz odnogę w prawo, dotrzesz do Linares. Tutaj zostawiasz samochód i idziesz pieszo około 700 lub 800 metrów. Stopień urbanizacji jest niski. Przy drugim wejściu należy zjechać z drogi prowadzącej z Santa María do Carcedo, a następnie skręcić w drogę "CT-1", około 5 km dalej, aby dotrzeć do Linares.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności