Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Munielles

Plaża Munielles znajduje się w gminie Castrillón (Asturia, Hiszpania) i należy do miasta Bayas..

Opis

Ma on kształt liniowy. Stopień urbanizacji i zasiedlenia jest niski, a środowisko naturalne ma charakter wiejski. Jej dno składa się z drobnoziarnistych, szarych, piaszczystych kamyków i skał. Stopień zaludnienia i urbanizacji jest średnio-niski, z wyjątkiem weekendów, zwłaszcza latem, kiedy ma miejsce masowy napływ ludności.

Usługi

Plaża posiada szereg usług dla użytkowników, takich jak: prysznice, teren piknikowy, sprzęt do sprzątania i nadzoru (1).

Najbardziej zalecanym działaniem jest wędkarstwo rekreacyjne. Posiada również ujście rzeki, które jest zalewane podczas przypływu. Podczas kąpieli należy zachować ostrożność, aby nie zbliżać się do prawej lub wschodniej części plaży, ponieważ znajduje się tam wiele skał. Plaża jest również łatwo dostępna łodzią.

Dostęp

Aby dostać się na tę plażę, należy pojechać do najbliższego miasta Bayas. Plaża jest chroniona przed wiatrami zachodnimi przez Peña de la Furada i można do niej dotrzeć drogą, która prowadzi 3 km do Piedras Blancas i 5 km do Carcedo, rozpoczynając trasę w tym miejscu bez żadnych objazdów. Nie skręcając z drogi, dochodzimy do Bayas, przez które przechodzimy i rozpoczynamy długie, łagodne zejście, które kończy się na parkingu przy terenie rekreacyjnym.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności