Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Arañón

Plaża Arañón to plaża położona na środkowym wybrzeżu Księstwa Asturii (Hiszpania), w okręgu miejskim Avilés i należąca do miasta Nieva. Ma kształt muszli, jej średnia długość wynosi około 140 m, a średnia szerokość około 25-30 m. Jest to obszar wiejski, o niskim stopniu urbanizacji i niskim poziomie zagrożenia. Droga dojazdowa prowadzi do samej plaży. Podłoże składa się z drobnoziarnistego piasku z niewielką ilością kamyków. Zawód jest niski, a stopień urbanizacji średni.

Aby dostać się na tę plażę, należy najpierw zlokalizować najbliższe skupiska ludności, którymi w tym przypadku są Nieva i Zelúan. Plaża ta znajduje się bardzo blisko latarni morskiej San Juan de Nieva oraz pewnych udogodnień w postaci bardzo małego placu piknikowego i pobliskiego baru. Z tych wszystkich powodów jest to najczęściej odwiedzana plaża z trzech znajdujących się w radzie Avilés, ale nigdy na masową skalę, ponieważ po drugiej stronie rzeki znajdują się plaże o bardzo dobrej jakości piasku, wody i rozbudowy. Czasami można znaleźć pozostałości archeologiczne z okresu dolnego paleolitu.

Kąpiącym się odradza się wchodzenie do ujścia rzeki ze względu na występujące w niej prądy. Najbardziej zalecanym działaniem jest wędkarstwo rekreacyjne. W dniu 18 kwietnia 2008 r. w klifie "Agudo de Tierra", przed Avilés, złowiono łodzią lub wędką okaz ośmiornicy olbrzymiej typu Haliphron - Architeuthis dux, a w dniu 18 kwietnia 2008 r. inny 50-kilogramowy pixin.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności