Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Tereñes

Plaża w Tereñes to skalisty obszar położony w Tereñes, w parafii Leces, w okręgu Ribadesella, w Asturii. Stanowi on część plaż Zielonego Wybrzeża Asturii i jest uważany za krajobraz chroniony z punktu widzenia ochrony środowiska. Z tego powodu, zgodnie z informacjami Ministerstwa Rolnictwa, Żywności i Środowiska, jest on częścią Chronionego Krajobrazu Wschodniego Wybrzeża Asturii.

Opis

Plaża w Tereñes, podobnie jak plaże w Aberdil, Portiello i w mniejszym stopniu w Arra, jest w rzeczywistości obszarem skalistym; ma kształt trójkąta i znajduje się w dziewiczym terenie o wysokim stopniu zagrożenia, częściowo z powodu śliskich skał, i nie jest zalecana do kąpieli, mimo że jest atrakcyjna jako obszar połowów podwodnych i rekreacji.

Obszar skalny jest ukryty wśród skał, które wyznaczają całą zatokę Peñón del Forno, przylegającą do cypla El Cueto. Stanowi część tak zwanego "Wybrzeża Jurajskiego", a w jego pobliżu, w tak zwanych "klifach Tereñes", można zobaczyć odciski stóp dinozaurów, z których niektóre są jednymi z najlepszych przykładów odcisków stóp tridaktyli. Plaża ta nie oferuje żadnych usług.

Plaża ta nie oferuje żadnego rodzaju usług.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności