Hiszpania > Asturia (Region)

Playas de Berbes, Vega y La Sierra

Plaża Vega, wraz z plażą La Sierra, to grupa plaż w okręgu Ribadesella w Asturii. Stanowią one część plaż Zielonego Wybrzeża Asturii i są uważane za krajobraz chroniony z punktu widzenia ochrony środowiska (ze względu na roślinność, klify i kompleks wydm, które sprawiły, że zostały skatalogowane jako "Pomnik przyrody", wraz z pobliskim wąwozem Entrepeñes). Z tego powodu, zgodnie z informacjami Ministerstwa Rolnictwa, Żywności i Środowiska, zostały one włączone do Chronionego Krajobrazu Wschodniego Wybrzeża Asturii.[9

Opis

Plaża Vega jest jedną z najdłuższych plaż w Asturii, ma ponad kilometr długości i jako jedna z niewielu na północy zachowuje ważny system wydm. Długa plaża jest przedzielona ujściem małego strumienia i charakteryzuje się silnymi falami, ponieważ jest bardzo otwarta ze względu na swój liniowy kształt. Zachodni kraniec plaży to obszar często wykorzystywany jako plaża do kąpieli.

Najbardziej wysunięty na zachód kraniec jest miejscem chętnie odwiedzanym przez nudystów, natomiast w części najbardziej wysuniętej na wschód można zobaczyć pozostałości jurajskie (ślady dinozaurów) oraz skały z fluorytem. Dostęp do dwóch pierwszych plaż jest bardzo łatwy.

Na dwie pierwsze plaże można dostać się drogą, natomiast na plażę Sierra trzeba iść pieszo. Plaże Vega i Berbes oddziela skalny cypel, a od wschodu plażę zamyka punkt i zatoczka Sierra. Do plaży La Sierra można dotrzeć podczas odpływu przez plażę Vega, choć istnieje ścieżka dla pieszych, która jest rzadko używana ze względu na trudność zejścia z klifów. Posiada ona plażę z dwoma plażami, La Sierra i La Sierra.

Znajdują się tam różne usługi, toalety, prysznice, kosze na śmieci, sprzątanie, telefon, punkty gastronomiczne, znaki ostrzegawcze i sprzęt ratujący życie w sezonie letnim.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności