Hiszpania > Asturia (Region)

Entrepeñes y Playa de Vega

Wąwóz Entrepeñes i plaża Vega znajdują się w pobliżu miejscowości Vega w asturyjskim okręgu Ribadesella. Ten chroniony obszar, wpisany na listę pomników przyrody (dekret 142/2001 z 5 grudnia 2001 r.), obejmuje około 37 hektarów, w tym plażę, strumień Acebo i wąwóz Entrepeñes. Na tym obszarze zbiegają się różne aspekty biologiczne i geologiczne, co czyni go jednym z najbardziej interesujących pod względem środowiskowym na wybrzeżu Asturii. Aspekty te obejmują :

System wydm z bagiennymi zagajnikami olchowymi, bardzo rzadki las w tym regionie.

Wąwozy Entrepeñes lub Entrepeñas z bogatymi stanowiskami paleontologicznymi, ichnitami dinozaurów i pozostałościami po różnych poziomach morza.

Rozległa równina aluwialna, na której znajduje się wioska Vega, będąca w czasach pierwotnych ujściem rzeki, która dzięki działaniom sedymentacyjnym stała się ujściem kopalnym, gdzie roślinność obejmuje manzanilla bastarda i mosquitas doradas (gatunek zagrożony wyginięciem). Pod względem faunistycznym wyróżnia się dwa obszary: plażę, gdzie można spotkać kormorany i mewy, oraz wąwóz, gdzie można spotkać sokoła wędrownego i żabę zieloną.

Plaża Vega została skatalogowana jako punkt o znaczeniu geologicznym (Point of Geological Interest -PIG) przez Hiszpański Instytut Geologiczny i Górniczy.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności