Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de El Portiello

Plaża El Portiello to skalisty obszar położony w parafii Berbes, w okręgu Ribadesella, w Asturii, w Hiszpanii. Stanowi on część plaż asturyjskiego wybrzeża Costa Verde i jest uważany za krajobraz chroniony z punktu widzenia ochrony środowiska. Z tego powodu, zgodnie z informacjami Ministerstwa Rolnictwa, Żywności i Środowiska, jest on włączony do Chronionego Krajobrazu Wschodniego Wybrzeża Asturii.

Opis

Plaża El Portiello, podobnie jak plaże w Aberdil, Tereñes i, w mniejszym stopniu, w Arra, jest w rzeczywistości obszarem skalistym; ma kształt trójkąta, jest średnio niebezpieczna i nie jest zalecana do kąpieli, mimo że jest atrakcyjna jako miejsce połowów podwodnych i obszar rekreacyjny.

Warto zwrócić uwagę na obecność ujścia rzeki i pozostałości dawnego miejsca płukania minerałów, co może być związane z bliskością kopalni w Berbes. Parafia Berbes jest silnie związana z fluorytem, który wydobywano w kopalniach Ana i Argüelles, obecnie nieczynnych. Parafia Berbes jest silnie związana z fluorytem, który wydobywano w kopalniach Ana i Argüelles, obecnie nieczynnych.

Istniał projekt przekształcenia kamieniołomu El Portiellu w teren rekreacyjny, ale nie został on zrealizowany. Plaża ta nie oferuje żadnych usług.

Plaża ta nie oferuje żadnego rodzaju usług. Referencje.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności