Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Aberdil

Plaża Aberdil to skalisty obszar położony w parafii Ribadesella, w okręgu o tej samej nazwie, w Asturii. Stanowi on część plaż Zielonego Wybrzeża Asturii i jest uważany za krajobraz chroniony z punktu widzenia ochrony środowiska. Z tego powodu, zgodnie z informacjami Ministerstwa Rolnictwa, Żywności i Środowiska, jest on włączony do Chronionego Krajobrazu Wschodniego Wybrzeża Asturii.

Opis

Plaża Aberdil, podobnie jak plaże w Tereñes, El Portiello i, w mniejszym stopniu, w Arra, jest właściwie obszarem skalistym. Ma kształt muszli położonej na dziewiczym terenie, z mieszanym podłożem ze średnioziarnistego złotego piasku (który został prawie całkowicie usunięty z powodu kilku silnych burz, które miały miejsce w latach 2013-2014); o wysokim stopniu zagrożenia, częściowo z powodu śliskich skał, zwłaszcza podczas schodzenia, aby się do niego dostać. Jest to obszar odpowiedni do wędkarstwa rekreacyjnego.

Ten skalisty obszar znajduje się w pobliżu klifów El Infierno. Prawie nie pojawia się na żadnych mapach, co sprawia, że jest bardzo rzadko odwiedzany. Jest to bardzo niebezpieczny obszar do wędkowania. Jest to również bardzo popularny obszar wędkarski.

Ta plaża nie oferuje żadnych usług.[4

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności