Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Sienra

Plaża Sienra znajduje się w asturyjskiej radzie Cudillero i należy do hiszpańskiej miejscowości Ballota. Stanowi on część Zachodniego Wybrzeża Asturii i jest częścią Chronionego Krajobrazu Zachodniego Wybrzeża Asturii.

Opis

Plaża jest w rzeczywistości obszarem skalistym w kształcie muszli, o długości około 200-210 m i średniej szerokości 18 m. Jest to plaża wiejska o niskim stopniu urbanizacji i średnim poziomie zagrożenia. Piaski są białawe, średnioziarniste, a pomoc jest bardzo niewielka. Dojścia są piesze i mają mniej niż kilometr długości, ale są trudne do pokonania. Jego środowisko jest wiejskie i charakteryzuje się niskim średnim poziomem urbanizacji. Podłoże składa się z gruboziarnistych piasków i jasnych odcieni w niewielkich ilościach, ponieważ większość podłoża pokrywają otoczaki. Aby dostać się na tę plażę, należy skorzystać z drogi prowadzącej do plaży.

Aby dotrzeć do tej plaży, należy wybrać drogę z Balloty, która jest najbardziej wysunięta na wschód. Po minięciu kościoła i zagrody z krowami należy przejść jeszcze ok. 400 m i zaparkować samochód. Dalej, na pierwszym dużym klifie, znajduje się plaża. Ich spadek wynosi około 80 m, a ścieżka w dół jest pełna roślinności i ma bardzo strome zbocze, dlatego nie zaleca się schodzenia nią.

Plaża jest bogata w ryby na terenach skalistych i posiada ujście rzeki. Nie ma tu żadnych usług. Przypomina się o niebezpieczeństwie związanym z klifami.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności